Sklep internetowy www.escribulus.pl jest prowadzony przez firmę Escribo z siedzibą w Katowicach, przy ul. Plebiscytowej 17, NIP 6282088373

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Poniższy tekst stanowi regulamin sklepu internetowego prowadzonego pod adresem www.escribulus.pl Regulamin ten obowiązuje Sprzedawcę oraz wszystkich Klientów korzystających z usług tego sklepu internetowego.

2. Wyłączne prawo do prowadzenia wskazanego powyżej sklepu, ma firma Versorium, zwana w niniejszym regulaminie Sprzedawcą.


PRODUKTY, CENY i ZAMÓWIENIA

Wszystkie produkty oferowane w sklepie escribulus.pl są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

Sklep internetowy prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet.

Realizacja zamówienia złożonego w dni powszednie po godzinie 17:00, w soboty,  niedziele i święta rozpoczyna się następnego dnia roboczego.

Złożenie zamówienia w sklepie internetowym jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Prezentowane na stronach sklepu zdjęcia i inne formy wizualizacji oraz prezentacji produktów nie oddają ich rzeczywistej wielkości – mają jedynie charakter informacyjny.

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

Cena podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Klienta.

Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych produktów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzania w nich zmian.


PŁATNOŚCI

Akceptujemy płatność przelewem (dokonywany w banku lub na poczcie).

Płatność przy pomocy systemu PayPal.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Przelewy24.

FAKTURY VAT

OD 1 stycznia 2020 roku możliwość wystawienia faktury VAT istnieje tylko w momencie dokonywania zakupu (zgodnie z art. 106b ust. 5-7 ustawy o VAT.)


ZMIANY

Klient może dokonywać zmian w zamówieniu aż do momentu nadania przesyłki z przedmiotem zamówienia do Klienta (status realizacji zamówienia widoczny jest w koncie Klienta w zakładce „Twoje konto”). Zmiany mogą dotyczyć rezygnacji z całości bądź z części produktów składających się na zamówienie, zmiany w adresie dostawy (z wyjątkiem opcji dostawy do Punktu Odbioru), lub zmiany danych na fakturze.

Wszelkie zmiany zamówienia po dokonaniu płatności (w przypadku płatności przelewem) muszą być uzgadniane przez email lub telefonicznie za porozumieniem dwóch stron.


WYCOFANIE ZAMÓWIENIA

W przypadku rezygnacji z zamówienia (zarówno w całości jak i w części), jeżeli zapłata została dokonana z góry, zwrot ceny sprzedaży (odpowiedniej części ceny sprzedaży) nastąpi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.


ZWROTY I REKLAMACJE

Zakupiony towar może zostać zwrócony w stanie niezmienionym, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia towaru do zwrotu jest brak jakichkolwiek śladów jego użytkowania. Możliwość zwrotu przysługuje wyłącznie klientom indywidualnym. 

Wyślij zwrot wraz z dowodem zakupu na adres:

Escribo

ul. Plebiscytowa 17

40-035 Katowice

Zakupiony towar może zostać zareklamowany, jeśli po otrzymaniu towaru znajdziesz w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy.

Jeśli zamówiony towar uległ uszkodzeniu mechanicznemu w trakcie transportu - sporządź proszę protokół reklamacyjny w obecności doręczyciela - tylko taką formę tego typu reklamacji będziemy rozpatrywać!

Wszelkie reklamacje przyjmowane są w formie pisemnej wysłane na adres Sprzedawcy listem poleconym lub mailowo na adres: info@escribulus.pl

Wszystkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14dni. 

W przypadku zwrotu, przelejemy na Twoje konto kwotę równą cenie zwróconego produktu. 

Zwrot pieniędzy dokonamy przy użyciu takiego samego sposobu płatności jakiego użyłeś, nie później niż do 14 dni roboczych od otrzymania zwróconego towaru .

Pamiętaj, że zwrócimy Ci koszt najtańszego zwykłego sposobu dostarczenia jaki oferujemy, nawet jeśli wybrałeś inny, droższy sposób wysyłki (art. 33 Prawa konsumenckiego).

W przypadku reklamacji wadliwego produktu, podlega on wymianie.

Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu świadczenia usług, wynikające z nieznajomości, bądź faktu nieprzestrzegania niniejszego regulaminu nie będą rozpatrywane.


ZAGUBIONE PRZESYŁKI

Jeżeli Twoja przesyłka zaginęła w transporcie - nie martw się, nie pozostawimy Cię z tym!

Pomożemy Ci odzyskać Twoje zamówienie, lub pieniądze. Ale pamiętaj, że proces reklamacyjny w przypadku przewoźników Paczki w RUCHu, Poczty Polskiej, Paczkomatu i kuriera DHL trwa 30 dni.

Wszelkie informacje o zaginionych paczkach przyjmujemy na adres: info@escribulus.pl

 

Informacje o Sprzedawcy:

 

Escribo

ul. Plebiscytowa 17

40-035 Katowice

NIP 6282088373

   

Numer Konta: 

Bank Millenium 

18 1160 2202 0000 0003 1439 2127