Jak wybrać pierwsze pióro dla dziecka?

Kategoria: Blog Data: Komentarze: 0

Wybór pierwszego pióra bywa często bagatelizowany, bo przecież dziecko zgubi, zniszczy itd. Jest w tym oczywiście trochę prawdę, ale wszystko zależy od dziecka i uwaga, tego jak bardzo jest przywiązane do pióra. Im bardziej je przecież polubi, tym większa szansa na to, że będzie o nie dbać.

Wybór pierwszego pióra bywa często bagatelizowany, bo przecież dziecko zgubi, zniszczy itd. Jest w tym oczywiście trochę prawdę, ale wszystko zależy od dziecka i uwaga, tego jak bardzo jest przywiązane do pióra. Im bardziej je przecież polubi, tym większa szansa na to, że będzie o nie dbać.

Przygotowaliśmy 5 złotych zasad, którymi warto się kierować się podczas wyboru pierwszego pióra:

1. Pozwól dziecku wybrać

Brzmi banalnie, ale nawet bardzo małe dzieci wiedzą czego chcą i co im się podoba. Nie warto na siłę wciskać tego co podoba się nam rodzicom, bo to zdecydowanie grozi szybkim zgubieniem

2. Pióro powinno być dopasowane do dziecka, nigdy na odwrót.

Jak to osiągnąć? Najlepiej wybrać się na zakupy do sklepu, który daje możliwość spróbowania różnych piór, dziecko samo wybierze to którym pisze się najlepiej. Z naszego doświadczenia wiemy, że często tu weryfikuje się pkt. 1 bo niekoniecznie to co się najbardziej podoba najlepiej leży w dłoni. Tu również warto zaufać dziecku.

3. Zwróć uwagę na uchwyt pióra.

Pierwsze pióro powinno mieć wyprofilowany uchwyt, tak aby dziecko od początku uczyło się prawidłowego trzymania instrumentów piśmienniczych. To zaś wpłynie na późniejszy charakter pisma, jest więc ważniejsze niż nam się wydaje.

4. Nie przeceniaj gadżetów.

Na rynku pojawiają się pióra z latarką, ulubionym bohaterem z bajki przypiętym to skuwki. Niestety wszystkie te pióra, to chińskie produkcje skierowane na dużą sprzedaż, a nie dobro naszego dziecko. Pióra te często nie maja przemyślanej wagi, balansu i nacisku ręki na kartę. Odrzuć te w pierwszej kolejności.

5. Wybierz te, które mają części zamienne.

Wypadki zdarzają się każdemu, upadek pióra szczególnie w pierwszych miesiącach zdarza się nawet kilka razy w tygodniu. O ile zamknięte pióro powinno przetrwać każdy wypadek, o tyle otwarte pióro po upadku na stalówkę będzie do wyrzucenia. Chyba, że przezornie zaopatrzysz się w pióro do którego można dokupić części zamienne np. wymienną stalówkę. Jest ich sporo na rynku.

Jak więc widzicie, wybór dobrego pióra nie powinien być trudny, a jeśli będziecie się trzymać chociaż kilku zasad powyżej jest spora szansa na to, że dziecko pokocha pisanie piórem.

Celowo nie polecamy Wam żadnego pióra, każde dziecko jest inne i nie ma jednego, najlepszego wyboru. Zachęcamy Was do odwiedzin lokalnych sklepów papierniczych, a jeśli będziecie w okolicach Katowic to oczywiście zapraszamy do nas na Plebiscytową 17 ???? Najlepiej jeśli skorzystacie z możliwości przetestowania pióra przez Wasze dziecko – nie ma lepszej metody na sprawdzenie, jakim piórem będzie się mu pisało najlepiej.

Niemniej oczywiście mamy własną selekcje, tych najlepszych ????

Znajdziecie je właśnie tu, na escribulus.pl!

Komentarze