Długopisy żelowe Kaco – trzy „P” prowadzą do sukcesu

Kategoria: Blog Data: Komentarze: 0

Jeśli lubicie pisać długopisami żelowymi, ale szukacie takich, które zaskoczą Was kolorami, sięgnijcie śmiało po długopisy chińskiej marki Kaco.

Jeśli lubicie pisać długopisami żelowymi, ale szukacie takich, które zaskoczą Was kolorami, sięgnijcie śmiało po długopisy chińskiej marki Kaco.

Istniejąca na rynku od 2011 roku marka Kaco, a właściwie Shanghai KACO Industrial Co. Ltd, stawia na instrumenty piśmiennicze, które zachowają balans w stosunku jakości, designu i ceny. Filozofia marki wyraża się w trzech literach „P”: prostota, perfekcja i ponadczasowość. Takie podejście sprawiło, że długopisy żelowe Kaco, podobnie jak inne produkty tej marki, stoją na zupełnie innym poziomie niż typowa „chińszczyzna”.

Kaco dość szybko zaczęło zdobywać nagrody w światowej klasy plebiscytach branż projektowych. W 2015 roku to właśnie zestaw lekkich, wykonanych z tworzywa ABS, długopisów żelowych KACO Pure 10 otrzymał główną nagrodę China Good Design. Wspomnę tylko, że plebiscyt jest organizowany przez Xiamen Culture Media Group we współpracy z ekipą Red Dot, odpowiedzialną za Red Dot Award – jedną z najbardziej prestiżowych nagród dla projektantów na świecie.

KACO otrzymało zresztą również nagrodę Czerwonej Kropki – w 2019 roku wygrał ją w kategorii przedmiotów użytkowych zestaw długopisów żelowych Alpha – składający się z 36 bajecznie kolorowych długopisów z literami i cyframi arabskimi, zaopatrzonych w czarny żelowy wkład.

Oprócz serii Alpha oraz piszącego również na czarno zestawu KACO Macarons Pure, długopisy KACO dostępne są w kilku wariantach zestawów kolorystycznych – China Style, Morandi, Morandi II, Countryside, Primaries i Pure 10. Wszystkie zestawy zawierają wkłady w kolorach długopisów i są to kolory identyczne lub maksymalnie zbliżone do tych, które widzimy w pudełku. Jako ciekawostkę możemy dodać, że w zestawie Pure 10 biały długopis kreśli linię w kolorze brązowym. Wszystkie długopisy mają wymienne wkłady, choć najpopularniejsze na rynku są wkłady czarne, czerwone i granatowe.

Długopisy KACO kreślą linię o grubości 0,5 mm. Nie przebijają, nie rozlewają się, a po wyschnięciu nie rozmazują – potrzebują jednak kilku chwil, aby wyschnąć. Dlatego osoby leworęczne mogą mieć problem z pisaniem takimi długopisami.

Zgodnie z informacją od producenta po 10 minutach od wyschnięcia kolory czarny, granatowy i czerwony nie rozmazują się pod wpływem wody ani zakreślacza. Inne kolory mają różną odporność na wodę i mogą się rozmazywać, więc najbezpieczniej jest je przetestować na papierze, którego używacie. Podobnie jeśli użyjemy na nich zakreślacza. My przetestowaliśmy wodę i zakreślacz na papierze w notatniku Leuchtturm. Pod wpływem zakreślacza długopis żelowy nie uległ rozmazaniu, pod wpływem wody również.

Do czego możemy używać długopisów żelowych Kaco? Notatki, szkice, doodle, bullet journal – tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. My polecamy je serdecznie, zwłaszcza jeśli lubicie notować i podkreślać – są wprost niezastąpione w piórniku każdego ucznia i studenta!

Komentarze